Põhjalik teejuht 2019. aasta sisustustrendide maailma

kodus.ee
Mustreid tasub ka järgmisel aastal julgelt sisekujunduses kasutada. | Tootja

Käes on aastalõpp, mil on paras hetk pöörata pilk tulevasse hooaega ning vaadata üle ülemaailmsed sisustustrendid 2019. aastaks, mis aitavad joonduda ja inspiratsiooni ammutada nii uue kodu kujundamisel kui ka vana kodu sisustuses uuenduskuuri tehes.

Uksed eesootava aasta sisekujundustrendide maailma avab elamuarendusettevõtte Bonava sisekujundaja Grete Laan.


Värvitoonid

Looduslähedased pastelsed toonid jäävad sisustusse ka järgmisel aastal. Eriti tõuseb esile aga kuldse alatooniga ooker, mis sobib kombineerimiseks erinevate hallide, roosakate või sinakasroheliste toonidega. Need kooslused tagavad põneva lõpptulemuse, mis mõjub vaoshoitult ja harmooniliselt, kuid pakub laia mängumaad põnevate lahenduste loomiseks. Aktsenti võib anda tugevate toonidega, nagu tumesinine, roheline ja terrakota.

 

Mustrid

Mustreid tasub ka järgmisel aastal julgelt sisekujunduses kasutada. Eriti kuumad on erinevad etnilised ja loodusest inspireeritud kujundid modernses võtmes. Võrreldes geomeetriliste kujunditega, loovad need pehmema ja pisut boheemlaslikuma mulje. Erinevaid mustreid nii tapeedil kui värvitud seinal võib ka julgelt kombineerida, isegi kui need esmapilgul ei pruugi omavahel sobida.

 

Mööbel

Saabuv aasta toob mõjutused minevikust ehk julgete ja enesekindlate 70-ndate ümarad nurgad ja vormid. Kaarja seljatoega toolid on šikiks võimaluseks tuua ümarat trendi sisekujundusse. Soositud on ka uue ja vana mööbli kombineerimine, mis annab unikaalse tulemuse.

Glamuuri aitavad lisada art déco mõjutustega detailid laudadel, toolidel ja valgustitel.

 

Metall

Sisekujunduses kasutatakse palju erinevaid metalle. Kuldne, vaskne ja must metall on tõeliselt trendikaks valikuks ning sobivad ka omavahel kombineerimiseks. Uue trendi saabumisega peavad aga kõik roosa kulla austajad võtma vastu kurvad uudised: see toon on liialt kauaks püsima jäänud, mistõttu näeme seda areenilt lahkumas.

 

Terratso

Sajandite tagusest Itaaliast inspireeritud terratsot on varasemalt kasutatud pigem põrandatel ja treppidel. Nüüd saab põneva välimusega dekoratiivset materjal näha aga ka valgusti-, mööbli- ja tekstiilitööstuses. Interjööri saab tuua terratsoga kaetud kohvi- ja söögilaudasid, küünlaaluseid ja valgusteid ning terratso ilmest inspireeritud kardinaid ja voodipesu.

 

Mustas peenes raamis vaheseinad

Industriaalne stiil on endiselt moes ning sobib suurepäraselt just lofti-tüüpi või vanadesse laohoonetesse rajatud korteritesse. Peenes mustas raamis klaasist vaheseinad aitavad industriaalhõngu veelgi rõhutada. Raamitud klaasi võib kasutada akende ja seintena nii elutoas kui ka vannitoas. Lisaks lahedale ja kaasaegsele välimusele muudavad sellised klaasid toa avaramaks ning valgusrohkemaks. Peenes raamis seinad aitavad ka tuba vajadusel poolitada nii, et ruum ei kaotaks avarust.

 

Köögid

Modernsete ja valgete köökide juurde lisandub ka klassikalisi ja värvilise kööke. Vürtsikate punaste ja tumedamate roheliste kõrval on eriti populaarne tumesinine. Seda võib tuua fookusesse terve köögi ulatuses või hoopis kombineerida üksikute värvilaikudena mõne heledama tooniga. Võimalused on lõputud!

Kui vormid on köögis modernsed, siis materjalid teevad kummarduse naturaalsusele. Palju kasutatakse naturaalset puitu, mis aitab tasakaalustada trendika metalli kasutamist interjööris.

Troopiline hõng
 

Interjööri ilmestavad saabuval aastal lopsakas taimestik, roheliste lehtede disain ja troopilised meeleolud. Loodusest inspireeritud disaini leiab nii maalidelt, vaipadelt kui tapeetidelt, moes on ka punutud aksessuaarid. Troopilised elemendid mõjuvad modernselt ja aitavad tuua sisekujundusse looduseilu.

 

Taaskasutus ja jätkusuutlikkus
 

Kuna tootjad panevad üha suuremat rõhku säästlikule tootmisele, siis on sellest saanud lausa omaette liikumine. Trendikaks valikuks on kindlasti jätkusuutlikest materjalidest valmistatud sisustuselemendid, samuti taaskasutus, kus hukule määratud esemetele antakse uus elu. Tekstiilimaailmas valmistatakse üha enam põnevaid materjale nii piimast, kõrvenõgestest kui ka meriadrust ja sojast.

 

Rohelus
 

2019. aastal näeb interjööris rohkelt massiivseid toataimi, sest rohelus ja troopika on jälle moes. Taimi ostes tasub vaadata meetriste ja veelgi kõrgemate taimede poole. Samuti sobivad kombineerimiseks erinevat tooni rohelised, mis tulevad eriliselt esile just neutraalsetes toonides interjööris.
 

Aktsentlagi

Harjumuspäraselt valged ja heledad laed muutuvad saabuval aastal julgete mängumaaks. Trendikaks valikuks on nüüd hoopis erinevad toonid ja mustrid laes ning kasutust leiavad isegi tapeedid. Eriti efektse mulje jätab must lagi põneva valgustusega.

Ooker sisustuses. | Tootja

Sarnased artiklid