Nõuanded vaarikataimede lõikamiseks ja hoolduseks
Sirje Tooding
Kõik vilja kandnud oksad ja sobimatud asendusoksad tuleb lõigata võimalikult maapinna lähedalt nii, et ei jääks pikki tüükaid. | Shutterstock

Mitu aastat elab vaarikataime vars? Korraks paneb ehk mõtlema, sest vaarikarida on teil aias aastaid. Taime kasvu eripära seisneb selles, et teisel aastal, pärast viljakandmist, lõpetavad oksad elutegevuse ja kuivavad ära.

Vaarikate puhul on olulisteks hooldustöödeks vilja kandnud okste väljalõikamine, tihedatest kohtadest asendusokste harvendamine ning allesjäänud varte latvade kärpimine. Kui soovite häid vilju saada, siis tuleb veidi vaeva näha.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid