Neli nõuannet, kuidas uuendada oma kodu

Sisuturundus
Pixabay

Soovid oma kodule anda värske ilme, kuid ei tea, kuidas seda teha nii, et enda eelarvet lõhki ei aja?

Jagame sinuga selliseid nõuandeid ja soovitusi, millega saad lihtsa ja eelarve säästliku viisiga enda kodu korrastada selliseks nagu sa soovid, sest alati ei ole väikelaen või sisustuslaen lahenduseks. Igasugune laen, nii väikelaen kui ka sisustuslaen, on võõra oma, seega suuremaid kulutusi planeerides, tuleb mõelda läbi enda võimalused kui ka kaasnev eelarve.
 

Pane paika oma soovid ja eelarve

Esimene meie soovitus on alustada enda soovide ja eelarve paika panemisest. Mõlemad on üksteisega väga seotud, sest meie rahakoti rauad ei ole lõpmata suured. Sa võid alustada nii, et paned kirja tööde või asjade nimekirja, mida soovid kodus välja vahetada, remontida, uuendada. Selle nimekirja alusel saad hinnata, kas tegemist on realistliku listiga. Kui mitte, siis alusta välistamise meetodiga ehk proovi eemaldada kõik esemed, mida päriselt ei ole vaja või leia neile mingi alternatiiv. Alternatiiviks võib olla nii ise tegemine, olemasoleva mööbli korrastamine või mõne säästlikuma lahendusega asendamine. Näiteks kui sa soovisid marmorist köögipinda, siis ehk kaalu puidu või mõne muu materjali peale, mis näeb välja marmori laadne.
 

Tee nii palju ise kui võimalik

Isetegemine on tihtipeale soodsam lahendus. Küllaga tuleb tunda ära tööd, mida mitte ise teha. Kui sa siiski ei tea midagi elektrisüsteemidest, siis sellistes töödes kaasa alati professionaal. Küllaga saad näiteks ise haarata pintsli järele ja värvida seinad teist värvi. Seinavärvi uuendamine on üks peamisi nippe, kuidas enda kodule värske välimus anda. Umbes kümne aasta jooksul muutuvad värvid juba kergelt tuhmiks või mustaks, mistõttu tasub neid värskendada.
Kui sul on seinas vanamoodne värv, siis vali nüüd midagi, mis on helgem ja moodsam ning mis toob sinu tuppa valgust. Sellisteks ideaalseteks seinavärvideks on nii kreemjas valge, beež, heleroheline- ja -sinine. Eelistades lihtsaid toone, on suurem tõenäosus, et sa ei tüdine neist kiiresti ära, samuti annavad need hea võimaluse sul järgmine kord kodu uuendada peamiselt dekoratsioonide arvelt, sest heleda seinavärviga saab mängima panna pea kõik.
Tapeedid on olnud paljude kodudes äärmiselt olulisel kohal. Sa võid tapeedi enda seina valida, aga sa ei pea seda ilmtingimata tegema. Samuti on variant, et lood ühe aktsentseina, millele valid kihvti tapeedi, mis kaunistab kogu sinu kodus. 

 

Uuenda olemasolevat mööblit

Kui sul on kodus juba mööbel olemas, siis mõtle, kas sa saad seda ise uuendada ja värskendada. Paljusid materjale on võimalik õige tehnikaga üle värvida või neile anda täiesti uus ilme mõne spetsiaalse kilega. Näiteks saab vanast kapist luua moodsa mööblieseme, kui vahetada selle värvi, asendada kapinupud välja. Sul on juba söögilaud olemas? Värvi see ka üle ja anna sellele täiesti uhiuus ilme. 

Kui sul ei ole mööblit, siis mine vaata, mida sa leiad kas Facebook Marketplace-st, taaskasutuspoodidest või enda tuttavate maakodude pööningult. Vana mööbli kordategemine on lisaks säästmisele ka põnev viis, kuidas enda kodu uuendada.
 

Investeeri põhiesemetesse

Meie viimane soovitus on valida välja ajatud ja kõige vajalikumad tööd ja esemed, millesse investeerida nii oma aega kui ka raha. Mööblist rääkides võiks selleks olla korralik voodi ja madrats, sest uni tagab meie heaolu. Samuti korralik diivan kui ka funktsionaalne garderoob ja köök. 
Erinevatest töödest võiks siia alla kuuluda nii elektritööd, vannitoa remont, põranda konstruktsioonide uuendamine, maja soojustamine ja nii edasi.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid