Näpunäited, kuidas ennustada enne teisi värvitrende

kodus.ee
Punast savi meenutav aasta värvitoon Terracotta N405. | Tikkurila

Tikkurila valib igal aastal aasta värvitooni lähtudes trendidest, nähtustest ja meeleoludest. 2018. aasta värv on soe N405 Terracotta.

Punast savi meenutav aasta värvitoon Terracotta N405 on maalähedane ja rikkalik toon. Terracotta koosneb pigmentidest, mis peegeldavad sooja valgust.
Kollaka varjundiga loomulik valgus paneb lõunapoolsel pinnal punased pigmendid särama ja tõstab selle tähelepanu keskmesse. Jahedam põhjapoolne valgus toob esile rahulikumad pruunid toonid.

Mängi valgusega ja kasuta Terracotta erinevaid värvikombinatsioone ning loo soojust mis tahes tüüpi sisekujunduses.


4 nippi ennustamiseks

                                                 
Trendianalüütik ja disainer, taanlanna Nina Bruun jagab näpunäiteid, kuidas ennustada värvitrende.

Trendianalüütikud on võimelised välja valima kogu maailma tohutust maitsete ja nähtuste hulgast kõige huvitavamad.  Nina Bruun räägib, kuidas enne teisi interjööri värvitrende ennustada ja millised trendid on tulekul.

1. Jälgi moetrende

Kui Nina uurib järgmist trendi sisekujunduses, järgib ta sageli moodi ja valib välja kõige põnevamad trendid rõivatööstuses . „Mood on alati sisekujundusest üks samm ees,“ ütleb ta.


2. Vii end kurssi viimaste aastakümnetega

Värvitrendide prognoosimine nõuab maailma vaatamist kaleidoskoopilise pilguga. „Värvitrende saab ennustada ka ajas tagasi vaadates, sest lemmikvärvid kipuvad tsüklitena  tulema ja minema,“ lisab Tikkurila disainer Irina Hanhisalo.


3. Leia inspiratsiooni sotsiaalmeediast

Nina tunneb, et halli ja valge domineerimise aeg on lõppemas ning Põhjamaade disainerid liiguvad kahvatute palettide juurest isikupärasema ja ainulaadsema värvikasutuse poole. Inspiratsiooni otsitakse ka sotsiaalmeediast, mis on toonud Vahemere ja lõunaeuroopalikud värvid Põhjamaadesse täiesti uuel moel.


4. Hoia reisidel käies silmad lahti  

Reisides pöörab ta tähelepanu eri paikades kasutatavatele värvidele, ümbritsevale loodusele ja inimeste riietumisstiilile. „Milanos ei jõua ma ära imetleda, milliseid rikkalikke värve naised kannavad,“ ütleb Nina.

Allikas: Tikkurila

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid