Nahk siidiseks ja siledaks. Vistrikuvaba selg ja sametised jalad
Kodutohter
Jalgadel on väga vähe rasunäärmeid ja seepärast kipuvad need olema kõige kuivemad osad kehast. | Shutterstock

Muuda nende nõuannete abil iga ruutsentimeeter oma ihust siledaks ja siidiseks.

Puudutusel on imeline vägi. Uuringud on näidanud, et see annab ajule märku paisata vereringesse õnnehormoon dopamiini, mis alandab stressi ning tõstab tuju. Et su nahka oleks meeldiv puudutada, hoolitse selle eest, et see oleks sametiselt pehme ja siidine.

 

Kaunis dekoltee ja kael

Sageli unustatakse ilurituaale tehes ära dekoltee ja kael, ent just need õrnad paigad on pidevalt keskkonnamõjude meelevallas. Lisaks asub seal väga vähe rasunäärmeid, mistõttu on see piirkond kuivusealdis.
Kasuta iga nädal õrnatoimelist koorijat. Koorimise ajal väldi tugevat hõõrumist – ainult libista käsi hellalt edasi-tagasi. Nägu niisutades kanna päikesekaitset ning vananemisvastast kreemi ka kaelale ja dekolteele. Liiga rasvased kreemid on paksu tekstuuriga ega imendu hästi, seega tasub proovida kergema konsistentsiga kreeme.

 

Siledad käsivarred

Igapäevasel käte kreemitamisel ei tohiks unarusse jätta ka käsivarsi. Kui nende nahk on krobeline, tasub sealgi kasutada leebetoimelist koorijat. Väikesed karedad punakad täpid nahal – sarvkihikorgikesed – on väga levinud ja ohutud, ent neist on raske lahti saada. Põhjustajateks on karvanääpsujuha ääristavad rakud, mis ei irdu naha pinnalt – see muudab poorid märgatavamaks.

Enamik nahaarste soovitab selle vastu esmalt kasutada teralist koorijat, mis sisaldab ka keemilisi koorijaid, näiteks mikroosakeste ning naha uuenemist kiirendavate alfahüdroksühapetega geeli. Seejärel kanna peale kreem, mis sisaldab naha niiskusesidumisvõimet suurendavaid aineid, nagu hüaluroonhapet või karbamiidi.

 

Siidine kõht

Kauni, toonuses kõhu saad kõhulihaste harjutusi tehes, aga kui seal on silma riivavaid karvu, võid proovida neist vabaneda. Vähesed nabaalused karvad saab eemaldada depileerkreemi, -vaha või suhkrupastaga. Tagasi kasvavad karvad on õhukesed ega paista eriti välja.

Proovi leida kreem, millel on küll nii tugev koostis, et see eemaldab karvad, kuid ei tekita punne ega soodusta karvade sissekasvamist. Kui otsustad raseerimise kasuks, siis tee seda alati karva kasvamise suunas. Põletikuliste punaste punnide vältimiseks määri nahale hüdrokortisooni sisaldavat apteegikreemi.

 

Vistrikuvaba selg

Teiste kehapiirkondadega võrreldes toodab seljal ja pepul olev nahk rohkem rasu ning just seetõttu tekivad mõlemas paigas hõlpsasti vistrikud.
Nendest lahtisaamiseks pese selga ja kannikaid poore puhastava, salitsüülhapet sisaldava kehapesuvedelikuga. Koori neid kohti korrapäraselt õrna koorijaga ja kasuta maske, mis eemaldavad naha pealmise kihi ning toovad selle alt välja siledama ja puhtama naha. Vistrikke võib kõikjal ravida samade aknevastaste toodetega, mida kasutatakse näol.

 

Sametised jalad

Jalgadel on väga vähe rasunäärmeid ja seepärast kipuvad need olema kõige kuivemad osad kehast. Pese sääri alati õli sisaldava kehapuhastusvahendiga, seejärel patsuta jalad rätikuga kuivaks ja määri need sisse rasvase kreemiga.

Paar korda nädalas tasub jalgugi koorida, näiteks suhkrukoorijaga, mille järel tuleb alati sääri ka kreemitada. Tegelikult on sinu põlved, õlad ja päkad kõige karmima nahaga, mistõttu võib neid kasvõi iga päev koorijaga hõõruda ning seejärel niisutada.

 

Parim pehmendav hoolitsus

Kas soovid oma niisutushooldust astme võrra tõhustada? Masseeri iga nädal kehale kaelast alates pehmendavate õlide kokteili, mis hoiab niiskuse nahas. Seejärel tõmba selga soojendatud hommikumantel – soojus aitab õlidel paremini imenduda – ja oota tunnike. Seejärel loputa.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid