Millest ehitada maja välissein? Kivisein, aga kas ikka päris kivist?
Ain Alvela
Tuhaplokkide paigaldus. | Tootja

Eramajade ja teiste väiksemate hoonete kandvate välisseinte ehitamise tehnoloogia on jõudnud sinnamaale, et poorbetoonist nn kergplokid on klassikalised ehituskivid vaata et konkurentsist välja tõrjunud.

 

Eesmärk pühitseb abinõu ehk poorbetoonplokkide kasutamine täidab tänapäeva ehitamise kolme põhilist kriteeriumi – kiirus, lihtsus ja efektiivsus. Plokkidega saab juhendeid aluseks võttes müüritise kiiresti, suhteliselt lihtsa vaevaga ja küllaltki odava hinnaga valmis laotud iga ehitusmees, kivide ladumine on märksa aeganõudvam, materjali kulub rohkem, see omakorda kergitab hinda ning kivide panek nõuab tegijalt ka üksjagu rohkem kogemusi.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid