Milleks kasutada kampripiiritust ja -õli

Kodutohter
Kampriõli kasutatakse tavapäraselt kompressi tegemiseks. | Shutterstock

Milleks on hea kasutada kampriõli ja -piiritust? Kas pärast põlveliigese vahetust võiks paistes jalga määrida kampriõliga? Apteeker Kerli Valge annab nõu.

Kamprit kasutatakse välispidi lihase- ja liigesevalude, aga ka sügeluse leevendamiseks. See aine toimib paikselt ärritava vahendina, parandades kohalikku verevarustust ning leevendades sellega valu ja turset.

Kampripreparaate nahale kandes tuleb jälgida, et selle pind oleks terve, ilma marrastuste ja haavadeta. Uuringud on näidanud, et kampripreparaadid on ohutud kontsentratsioonis alla 11 protsendi. Samal ajal on alati olemas individuaalse ülitundlikkuse oht – siis võib kamper põhjustada näiteks nahapunetust ja -ärritust. Uue toote esmasel kasutamisel on hea, kui proovite seda väiksemal nahapiirkonnal ja jälgite seda kohta 24 tundi. Kui mingit reaktsiooni ei järgne, siis suure tõenäosusega allergiaohtu ei ole.

Kampriõli kasutatakse tavapäraselt kompressi tegemiseks, kampripiiritust aga pigem valutava koha määrimiseks. Seevastu inimesed, kelle nahk on väga kuiv ja kergesti ärritatav, peavad ka määrimiseks eelistama õli, sest piiritus kuivatab ja ärritab niigi õrna ja tundlikku nahka veelgi.

Sarnased artiklid