Marjapõõsad talvel sinu kodus - marjase maitsega tervislikud vahepalad

Sisuturundus
Mumammu marjased näksid. | Ühinenud Ajakirjad

Suvel on hea ja lihtne – aias saab põõsast marju piiramatult suhu pista. Aga mida teha talvel? Veidi mahub marju muidugi külmikusse, kuid mitte lõputult. Kust saada kesktalvel mõnusat eestimaist marjamaitset ja suve tunda?

 

Marjadel on meie tervisele turgutav toime nii värskena, hoidistena kui ka kuivatatuna. Just kuivatama asuski kohalikke marju pereettevõte, mis toodab kuivatatud marjanäkse kaubamärgi all Mu Mammu.
Kõik näksid on valmistatud värsketest puhastatud marjadest, mis on püreestatud, suhkrustatud ja lõpuks kuivatatud. Tooted ei sisalda kunstlikke värv-, maitse- ega säilitusained.
Näksid on tõelised marjapommid – 50 g valmistootes on kasutatud vähemalt 130 g värskeid marju.

Kõik näksid on valmistatud Eestis ja oma inimeste poolt. Toodete maitsed kujundabki perering, viimase lihvi annavad nende sõbrad ja tuttavad.  

Osa toorainest kasvatatakse Anija vallas, Voose külas. Puudu jääv osa ostetakse juurde kohalike tootjate käest. Kodumaise päritolu ehtsust tõendab ka pakendil Eesti Aiandusliidu logo – Eestis Kasvatatud.


Millise tagasiside andsid testijad?

Kuivatatud mustasõstra näksid.
Tegemist on eheda ja intensiivse maitsega. Kergelt hapukas. Tegemist on väga hea mustasõstra maitsega. Kindlasti väga vitamiinirikas näks. Mustasõstral on palju raviomadusi.
Veidi nätske, kipub jääma hammaste külge. Tegelikult oleks hea seda kuuma vette panna ja siis juua näiteks teena. Veel võiks mett juurde lisada. Peale söömist jääb suhu tugev järelmaitse.

Õuna-kaneeli näksid.
Mõeldud magusat armastavale gurmaanile. Tuleb meelde lapsepõlv ja vanaema, kes kaneeliga õunakooki tegi. Mõnusalt maheda kaneeli maitsega. Näksid on pehmed ja ei jää hammaste külge kinni.
Pakist näkse välja võttes kargas ninna jõululõhn. Kui näkse suus hoida ja lutsutada, siis maitse muutub veelgi intensiivsemaks.

Õuna-aroonia näksid.
Selgelt on tunda aroonia intensiivset maitset, mis õuna omast üle käib. Aroonia on aga väga kasulik organismile. Näksid ise pole ei liiga magusad ega liiga hapud. Teiste toodetega võrreldes kõige tavalisema maitsega.

Punasesõstra näksid.
Näksid on mõnusalt vahuseks lastud, õhulised, väga ehtsa marja maitsega. Seemned kipuvad muidugi hammaste külge jääma. Väga mõnusalt hapukas-magus maitse. Kõikidest näksisortidest meeldib kõige rohkem.
Nendest saab samuti valmistada maitsva ja tervisliku punase sõstra kuuma joogi või maitsevee. Lisad maitse järgi kuumale veele näksi tükke. Segad kuni tükid on lahustunud.

Kõige rohkem said kiita punase- ja mustasõstra näksid. Need on tugevalt iseloomuka maitsega.

Erinevateks meeleoludeks sobivadki erinevad maitsed!
Lähemalt saad toodetega tutvuda siin.

 

Sarnased artiklid