Kvaliteetsed ja vastupidavad fassaadid Original Meldorfer® lamelltellistega
Caparol
Sisuturundus
Caparol

Üle 30 aasta on stiilsete fassaadide kujundamiseks kasutatud Original Meldorfer® lamelltelliseid, mille loomulikku kivi meenutav välisilme imiteerib tellis- või looduskivimüüritist. Kvaliteetsest toorainest valmistatud lamelltelliseid iseloomustab hulk suurepäraseid omadusi, mis võimaldab neid erineval viisil kasutades kujundada loomuliku, traditsioonilise müüritisega sarnanevaid pindu.

Vaatamata masstootmise võidukäigule vormitakse Original Meldorfer® lamelltelliseid ka tänapäeval käsitsi, mis teeb igast plaadist huvitava värvivarjundi ja individuaalse aktsendiga unikaalse toote. Saksamaal asuvas Meldorfis, kus neid plaate toodetakse, on tänu toodangule esitatavatele kõrgetele nõudmistele ja rangele kontrollile tagatud, et plaadid on alati väga hea Made in Germany-kvaliteediga.

Lamelltelliste kasutusvõimalused on laiad, olgu tegu eramu, kortermaja või tööstushoonega. Need fassaadid sobituvad hästi piirkondadesse, kus tellis on traditsiooniline ehitusmaterjal. Valdavalt kasutataksegi lamelltelliseid fassaadide kujundamisel, eelkõige koos energiasäästliku soojusisolatsiooni liitsüsteemiga. Samas pakuvad need ka siseruumides stiilset alternatiivi tapeedile, krohvile või teistele tavapärastele seinakatetele.

Välisseintele esitatavate nõuete seas on esikohal nende vastupidavus. Fassaad peab taluma tuult ja vihma, temperatuurikõikumisi, keskkonnamõjusid ning mehaanilist koormust. Original Meldorfer® lamelltellised on tugevad, löögikindlad ja kergesti puhastatavad, mistõttu vähenevad fassaadi hoolduskulud, mis on selle kattematerjali täiendavaks plussiks. Ka sobivad lamelltellised, mis on küll väga õhukesed (vaid 4–6 mm), kuid sellest hoolimata väga tugevad, suure koormusega aladele, nagu soklid, sissepääsud ja koridorid.

Milline ettekujutus maja uuest fassaadist ka pole, laseb Original Meldorfer® lai sortiment oma idee teoks teha igaühel, pakkudes sealjuures lahendust, mis on energiasäästlik. Selleks paigaldatakse lamelltellised energiat ja kulutusi vähendavale soojusisolatsiooni liitsüsteemile. Fassaadi soojustamine ja katmine Original Meldorfer® lamelltellistega võimaldab küttekulutusi 40% võrra vähendada. Samas on need dekoratiivseks alternatiiviks tavapärasele soojustusmaterjalist ja krohvist koosnevale soojusisolatsiooni liitsüsteemi lahendusele.

Original Meldorfer® lamelltelliseid on valikus 27 värvitoonis ning eritellimusel valmistatakse neid vastavalt tellija soovidele ja nõudmistele. Hõlpsalt paigaldatav kattematerjal sobib nii uusehitistele kui ka renoveeritavatele hoonetele, sealjuures võib fassaadi plaatidega katta ka ainult osaliselt. Nägus telliskivimüüritise imitatsioon on kergesti kasutatav tänu plaadi materjalile ja paksusele. Üks plaat kaalub vaid umbes 5– 6 kg/m2, mistõttu saab selle lõppviimistluskihina ilma täiendava kinnituseta otse armeeritud isolatsiooniplaadile paigaldada.

Tule tutvu tootevalikuga Caparoli Profikeskustes Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Vaata lisa käsitsi ja kvaliteetselt valmistatud Original Meldorfer® lamelltelliste kohta www.caparol.ee.

Sarnased artiklid