Kuidas kaitsta end päikesekiirguse eest?
vahendanud Marika Vingissar
Päikese eest saab end kaitsta õhukeste heledate riietega ja muidugi ka tugeva päikesekaitsefaktoriga kreemiga. | Shutterstock

Muidugi soovime pärast pikka ja pimedat talve püüda igat päikesekiirt, samas aga teame, et päike võib olla ohtlik ja selle eest tuleb end kaitsta. Päikesekaitse ei tähenda ainult kaitsekreemiga määrimist. Kõige paremini saab end kaitsta riietusega ja keskpäevase kuumuse eest varju minnes.

1. Miks peab nahka kaitsma ultraviolettkiirguse eest?
 

Ultraviolettkiirgus tekitab nahavähki, kõige ohtlikum on melanoom. 90–95% melanoomidest oleks võimalik ennetada, kui kaitsta end otsese päikesekiirguse eest.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid