Kuidas ahjud hästi puhtaks saada?
TM Kodu&Ehitus
Shutterstock

Olgu automaatne küpsetus või mitte, lõppkokkuvõttes peab kuidagi ahju ka seest puhtaks saama. Erinevad puhastussüsteemid ja funktsioonid on järgmised.

Katalüüsiga ahjudel on erilised seinad. Ahjusisesed küljeseinad ja tagumine sein (olenevalt mudelist võivad olla ka ainult küljed) on poorsest emailist, mis aitab rasvu imada, oksüdeerida ja seejärel lõhustada. Katalüüs toimub umbes 230 °C juures, seega pole eraldi puhastusrežiimi jaoks tarvidust. Normaalsel kasutusel peaks neid eemaldatavaid seinu umbes viie aasta tagant vahetama (katalüüsiv toime kulub maha). Ahju põhi on tavaline ja see läheb ikkagi mustaks ning vajab tavapärast puhastust.

Ecocleani funktsioon on Boschi korporatsiooni toodetel ja sarnaneb vägagi katalüütilisele puhastusele. Erinevus seisneb selles, et need seinad ei vaja vahetamist. Ahju põhi on siiski vaja tavalisel viisil ära puhastada.

Pürolüüs on ahju puhastamine väga kõrge kuumusega. Pürolüüsimiseks on ahjul eraldi programm, mis kuumutab ahju ligikaudu 500 kraadini, mille tulemusel ahju sees kogu mustus tuhastub. Pärast tsükli läbimist on kasutajal vaja lihtsalt tuhk ahju seest kokku pühkida. Pürolüütilistel ahjudel on natuke paremad ukseklaasid, sest need peavad ka 500 kraadi juures jahedad püsima. Pürolüüs toimib kogu ahju eluea jooksul ja erinevalt katalüütilistest ahjudest pole mingeid komponente vahetada tarvis.

AquaClean (vesipuhastus) on ahju puhastuse funktsioon, mis näeb ette umbes poole liitri vee valamist ahjuplaadile ja siis AquaCleani funktsiooni käivitamist. Sisuliselt tekitatakse veest kuumutamise (70 °C) teel aur, mis pehmendab mustust ahju sees nii, et seda oleks võimalikult mugav pehme lapiga ära pühkida.

Sarnased artiklid