Kui võimas peab olema sinu murutrimmer? Aitame valida

Kaup24
Sisuturundus
Kaup24

Nüüd, kui taas ilmad soojenevad, on aeg hakata tähelepanu pöörama ka oma aiale.

Aias ootavad ees aga mitmed aeganõudvad tööd, kuid õnneks aitavad nende teostamisele kaasa kvaliteetsed masinad. Samas on saadaval nii palju erinevaid mudeleid, mille vahel valida - siit leiad paar nippi, kuidas leida suurest valikust kvaliteetne ja võimas murutrimmer, mis vastaks just Sinu aia eripäradele.

Miks on vaja murutrimmerit?

Võid küll mõelda, et on niigi olemas ju muruniiduk - milleks vaja muretseda veel trimmer? Murutrimmerid aitavad ligi pääseda kohtadesse, kuhu tavalise niidukiga ei mahu. Näiteks kui Sul kasvab muru aia ääres või puude lähedal - trimmeri abiga on võimalik muru kasvu piirata ka seal. Eriti mugav on seda kasutada lillepeenrate juures, sest trimmeri abiga on võimalik niita ka kõige kitsamad vahed.

Milline on Sinu aed?

Üldiselt tasub murutrimmeri valimisel lähtuda sellest, et mida suurem aed, seda võimsamat trimmerit see ka vajab. Suurte aedade puhul tasub eelistada juhtmevabu trimmereid, sest juhtmed lihtsalt ei pruugi nii kaugele ulatuda. Akuga trimmeri puhul seda mure pole, kuid sel juhul tasub tähelepanu pöörata aku kestvusele, sest vastasel juhul võib keset aiamaad saada trimmeril aku tühjaks ning pead ootama, kuni trimmer taas laetud saab. Suurematesse aedadesse sobivad hästi ka bensiiniga trimmerid - nende puhul ei pea muretsema tühjeneva aku ega tüütute juhtmete pärast.

Millist murutrimmerit siis ikkagi eelistada?

Bensiinimootoriga trimmer

Bensiinil töötavad masinad on võrreldes aku- ja elektritoitel masinatega kõige võimsamad - see tähendab seda, et töö saab tehtud kiiresti ja mugavalt. Kui Sinu aias on tihe võsa või liiga pikaks kasvanud muru, siis tasub valida just bensiinimootoriga seade. Lisaks sellele pakuvad need trimmerid suuremat lõikeraadiust ning samuti on nendel ka rohkem külge kinnituvad lisasid, muutes trimmeri eriti mitmekülgseks ja funktsionaalseks. Küll aga pead bensiinimootoriga trimmeri puhul arvestama suurema müraga, kallima hinna ja suurema kaaluga. Lisaks sellele ei ole bensiinimootor ka kõige keskkonnasõbralikum.

Elektrimootoriga trimmer

Lihtne, kerge ja mugav - need 3 sõna võtavadki kokku elektrimootoriga trimmerid. Siia alla käivad nii akutrimmerid kui ka juhtmega trimmerid. Küll aga on tegu väiksema võimsusega seadmetega, mispärast ei pruugi see valik sobida neile, kellel on suurem aed ning kus on palju tugevat rohtu, mis vajab suurema efektiivsusega masinat.

Pööra tähelepanu ka teistele näitajatele ja funktsioonidele

Valides võimsat trimmerit, tasub tähelepanu pöörata tehnilistele andmetele. Juhtmega trimmeri puhul on oluline tähelepanu pöörata ampritele (A) ja voltidele (V) juhtmeta trimmerite puhul. Samas ei ole trimmeri võimsus ainuke näitaja, mis annab märku seadme efektiivsusest. Suurem pöörlemiskiirus ning mootori töömaht on samuti näitajad, mis mõjutavad kogu kogemust. Kuna tehnoloogia areneb aina enam, siis kaasnevad uute toodetega ka mitmed uued põnevad lisafunktsioonid, mis mõjutavad omakorda kasutajakogemust veelgi. Seepärast tasub tutvuda iga tootega eraldi ning vaadata üle kõik toote omadused, mis võivad kasutuskogemust mõjutada.

Trimmeri kaal ja disain

Kuigi suudavad võimsad trimmerid jagu saada ka kõige tihedamast võsast, on need paratamatult palju kaalukamad kui teised. Kaalust oleneb palju kasutusmugavus, sest muru on kordades tülikam trimmerdada seadmega, mis kaalub palju ning väsitab käsi. Lisaks mõjutab kasutajakogemust ka üleüldine trimmeri disain - näiteks ergonoomilised käepidemed jne. Oluline on tutvuda ka teiste ostjate antud hinnangute ja kogemustega.

Režiimid

Nutikate seadmete puhul on sageli võimalik kasutada masinat ka mitmetel erinevatel režiimidel. Näiteks suurema kiirusega režiimi puhul on trimmeri pöörlemiskiirus veelgi kiirem, mis muudab ka seadme mitmekordselt võimekamaks. Nii saad ka ise valida, kas hoiad trimmeri akut või saad kiiresti ja mugavalt kogu muru trimmerdatud vastavalt vajadusele.

Mis on Sinu enda eelistused?

Kas Sinu uus trimmer peaks olema tipptehnoloogial põhinev või piisab ka sellest, kui näed natuke ise rohkem vaeva? Tehnoloogia on küll alati põnev ja kasulik, kuid sageli peame selle eest ka rahaliselt palju välja käima. Kui Sinu jaoks on tähtsamal kohal taskukohane hind kui tehnoloogia, siis tasub valida natukene vähem võimsam masin, mis ei ole üle paisutatud nutikate funktsioonidega. Samas kui hindad mugavust ja kiiret tööd, mis oleks ka hästi tehtud, tasub rahaliselt rohkem ka panustada. Õnneks pakuvad tänapäeval veebipoed eriti soodsaid hindu koos mitmekülgse valikuga, mis võimaldab lubada ka funktsionaalsemat masinat. Kui oled otsimas kvaliteetset murutrimmerit, mis ei oleks hinnaklassilt ka väga kallis, siis tasub tutvuda valikuga siit.

 

Aiatehnika soetamisel on alati oluline tähelepanu pöörata kõikidele omadustele, mis võivad mõjutada nii töö efektiivsust kui ka kasutamismugavust. See tähendab seda, et oluline on jälgida lisaks võimsusele ka muid väiksemaid tegureid. Kui oled otsimas hea hinnaga kvaliteetset murutrimmerit, tasub tutvuda valikuga just Kaup24 veebipoes, kust leiad mitmekülgse valiku ja soodsad hinnad.

 

                                                                                                  www.kaup24.ee

Sarnased artiklid