Kui jalad rikuvad ööune. Rahutute jalgade sündroom
Urve Vilk
Painavalt võib mõjuda olukord, kus inimene peab istuma teatris, kontserdil või mujal pikalt ühe koha peal, ilma et saaks jalgu n-ö viisakalt liigutada. | Shutterstock

Rahutute jalgade sündroom ehk ebamugavustunne jalgades kimbutab inimesi eelkõige õhtul ja öösel, laskmata uinuda ja põhjustades unehäireid. Teemat avab Fertilitase unearst Heisl Vaher.

Unearst Heisl Vaher nendib algatuseks, et õnneks on hakatud sellisest tavatust vaevusest, nagu seda on rahutute jalgade sündroom, rohkem rääkima. Nii on saanud julgust arsti poole pöörduda ka need, kes on juba pikka aega "imelike" jalgadega hädas olnud.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid