Koduvalve 24/7. Mida koduvalve teenuse eest saab?

kodus.ee
pealePeale tulekahju kardavad maamajade omanikud järgmisena kõige enam vargust. | Shutterstock

Kui tundub, et ainult koduvalve paigaldamisega ei saa siiski piisavalt kaitset, siis tuleks pöörduda mõne teenusepakkuja poole. Vaatame kolme sellist, kes Eestis kuutasuga koduvalveteenust pakuvad.

 

G4S, USS ja GSM Valve on kolm siinsel turul tuntud tegijat, kes aitavad valvata ka suvilaid ja maakodusid. Ustele paigaldatakse andurid, tubadesse tulekahjuandurid, sest külmkapid ja muud vooluvõrku ühendatud koduseadmed võivad olla tulekahju allikaks.

Paigaldajad leiavad kaameratele kohad, mis katavad kõige olulisemad alad.

 

Kohapealne juhtimine
 

Valvesüsteemi juhtpult pannakse tavaliselt sissepääsu lähedale. Puldist saab tavaliselt valida, mis piirkonnad lähevad valve alla ja millisel tasemel valve sisse lülitatakse. Näiteks kui pere magab ülakorrusel, võib ööseks alumise korruse välised sissepääsud siiski valve alla jätta.

 

Mida teenusega saab?
 

G4S-i lihtsaim koduvalve sisaldab kesk-seadet, kaameraga liikumisandurit (teeb sissemurdjast pilti), magnetandurit uksele, suitsuandurit. Selline komplekt maksab alates 885 eurost. Kuid võib ka tellida ainult väljakutseteenuse, mis maksab kolm eurot kuus: kui kodune valveseade annab häiret, tuleb ise G4S klienditeenindusse helistada ja patrull saadetakse kohale.

USS-is on odavaim tehnilise valve kuutasu 9,95 eurot, lisanduvad väljasõidutasud. USS Koduvalve hind sõltub objektist, videovalve puhul tuleb saatja välja osta või rentida kuutasu eest.

GSM Valve koduvalve süsteem on juhtmevaba ning ühildub enamiku turvapatrulli teenust pakkuvate firmade teenustega. Juhtmevaba koduvalve süsteem sisaldab GSM-valveseadet, mis edastab häireid kliendile ja tema hooleks jääb kas patrull välja kutsuda või on siis vastav patrullteenus juba ühendatud otse GSM Valve seadmetega.


Koduvalve oma arvutiga
 

Suvilasse saab valvesüsteemi moodustada ka mõne vana arvuti abil, mis on ühendatud veebikaameraga ja millel on mobiiliühendus. Vana sülearvuti saab jagada valveseadmetele võrguühendust ja samal ajal toimib nende keskse juhtimisseadmena. Eemalt saab sellele masinale ligi TeamVieweriga, mis kuvab arvutiekraani ja aitab hiirt ning klaviatuuri juhtida.

Süleriga ühendatud kaamerat saab vaadata nii teise eemal asuva arvuti abil kui mobiilist, sest TeamViewerile on olemas ka mobiiliäpp

Allikas: Tehnikamaailma veebruari number

 

Sarnased artiklid