Kodu müüki: millised dokumendid tuleks välja otsida?
kodus.ee
Väga oluline on ka see, et oleks tõestatud, et müüa sooviv inimene oleks korteri omanik või tal oleks müügiks õiguslik alus, mis on reeglina notariaalne volikiri. | Shutterstock

"Plaanin kodu müüki panna, aga millised dokumendid peaksin maaklerile edastama, et ostjatele näidata?" pärib lugeja. Kodus.ee palus lugejale nõu anda kinnisvaraeksperdil Andrus Viksil.

"Kinnisvaramaakler soovib, et kõik müügiobjektiga seonduvad dokumendid on olemas, ent kõige olulisemad on üldjuhul korteri plaan, kommunaalkulude arved ja tõestus, et korteri omanikul puuduvad võlgnevused," rääkis Viks.
"Väga oluline on ka see, et oleks tõestatud, et müüa sooviv inimene oleks korteri omanik või tal oleks müügiks õiguslik alus, mis on reeglina notariaalne volikiri."

Uutes korterites on Viksi sõnul olemas üldjuhul ka selline asi nagu korteri pass. "Korteri pass sisaldab korteri asendiplaane, elektriskeeme, aga ka seda, kuidas hooldada sanitaartehnikat või parketti. Vanade korterite puhul paraku sageli kõiki dokumente ei ole, seetõttu tuleb piirduda visuaalse vaatlusega ja kontrollida kinnistusregistri andmeid," selgitas ta. "Notariaalsetes lepingutes on kirjas, et kõik dokumendid tuleb uuele omanikule üle anda."

Sarnased artiklid