Kas uus kodumasin on alati parem kui osta kasutatud?

Sisuturundus
Tootja

Kodumasinat ostes võib tekkida dilemma: kas eelistada päris uut või kasutatud masinat, mis on end juba tõestanud?

Kui eelarve vähegi lubab, siis uhiuus kodutehnika on üldjuhul mõistlikum investeering, kui osta kasutatud asi.

Jah, on küll pruugitud esemeid, näiteks laua- ja sülearvutid, mis on nii-öelda taastatud ja millele antakse kaasa garantii, kuid muu olmetehnikaga ei tarvitse garantiid kaasa tulla. Samas sõltub uue ja kasutatud seadme vahel valides palju konkreetsest tootest, brändist ja hinnast ning ka müüjast.

Näiteks tuntud tootja heade näitajatega pesumasin võib olla mõistlikum variant, kui tuua koju mitte nii heade omadustega, aga see-eest tuttuus masin. Samas ei ole kõikide vajalike seadmete puhul teise ringi kodumasinate valik piisav, et leiaks sobivate mõõtmete ja funktsioonidega seadme.
Nii et nõnda nagu kõigega siin elus ei ole ka olmetehnika ostmisel üht ja õiget teed - kõik sõltub olukorrast ja konkreetsest tootest.
 

Pesumasinad - kas osta uuena või kasutatult?
 

Pesumasinad on teise ringi kodumasinate ärides väga levinud ja nende järele on alati nõudlust. Kui odavamast hinnaklassist masin läheb rikki, siis ei tasugi seda alati parandada, vaid otstarbekam on võtta asemele teine. Sellistel puhkudel tuleb kõne alla pruugitud masin, mis mahutab näiteks rohkem pesu, millel on peal rohkem programme ja kuivatustsükli pöördeid.

Letihinnast soodsamalt saab osta ka kasutatud nõudepesumasinaid. Kuna aga nende järelturg on oluliselt väiksem, on ka valik pesumasinatega võrreldes üsna kesine.
Et nõudepesumasin ei ole kodus nii hädavajalik ja kraani vee all nõusid pesta ei ole päris sama kui küürida käte vahel riideid, siis tasuks enne pruugitud masina ostmist endalt küsida: kas seda on ikka kohe vaja või saab ostu lükata tulevikku, et soetada siis juba tutikas masin?

Kui mõelda käibefraasile “ei ole nii rikas, et osta odavaid asju”, siis miks tuua oma kööki poolmuidu kätte saadud seade, mille minevikust ja seisundist puudub täpne ülevaade?
Uued kvaliteetsed masinad ei maksa ulmelist hinda ja nende puhul saab olla kindel, et tehnika on kontrollitud, töökorras ja varasemast ekspluatatsioonist puutumata.
 

“Kiiresti riknev tehnika”
 

Telerid, arvutid, mängukonsoolid ning audio- ja videotehnika on nagu uued sõiduautod: müügisalongist lahkudes hakkab nende hind järjekindlalt langema ehk tänane tehase värske väljalase on aasta pärast moraalselt vananenud.

Moraalne vananemine ei tähenda aga seda, et tehnika kõlbab nüüd vaid prügimäele ja jõuludeks ostetud mängukonsool tuleb järgmisteks pühadeks välja vahetada. Töökorras tarbeelektroonikat saab ja peabki edasi kasutama. Kui aga ise enam arvutit ei taha, siis tasub elektroonika viia taaskasutusse.

Meelelahutusliku funktsiooniga kodumasinate järelturg on väga rikkalik. Seetõttu tasubki kiire realiseerimisajaga elektroonikatoodete puhul, mis ei ole eluliselt vajalikud, aga mis on võrdlemisi kallid, võtta esimeseks katsetuseks järelturu toode. See soovitus kehtib eeskätt just mängukonsoolide puhul.
 

Külmkapid ja sügavkülmikud
 

Kui tavalisi külmkappe on kasutatud kodumasinate ärides üsnagi soliidne valik, siis sügavkülmikute on hoopis teine lugu - neid tuleb tikutulega taga otsida ja need üksikud eksemplarid, mis järelturule jõuavad, on tavaliselt pärit suurköökidest või kauplustest.

Et leida koju õigete parameetritega sügavkülmik või külmkapp, mis teenib teid pikki aastaid, on mõistlik soetada need kodumasinad uuena.
Sellisel juhul on teil vabadus valida täpselt selline tehnika, mis vastab kõige paremini teie vajadustele.

Sügavkülmiku puhul saab valida, kas osta vertikaalne või horisontaalne sügavkülmik, integreeritav või eraldiseisev sügavkülmakapp, käsitsi või automaatse sulatusviisiga, kiirkülmutuse, No Frost funktsiooniga, heli-või valgussignaaliga, LED-ekraaniga jms.
Külmiku juures on olulised sellised näitajad nagu mahutavus, jahutusvõimalused, energiasäästlikkus, jahekambri sulatusvõimalused, lisafunktsioonid (jääkuubikute, kuuma või külma vee pakkumine jms) ja Wi-Fi ühendus.
Kui on plaanis soetada sügavkülmik või külmkapp, siis need leiad siit - Kaup24 e-poest.

Sarnased artiklid