Kas sinu kodu on kooliaastaks valmis? Lapse koduvõtmed valmigu turvaliselt

kodus.ee
Sisuturundus
Enne kooliaasta algust tuleks üle kontrollida koduukse luku seisukord. Kas ka laps suudab lukku hõlpsasti avada ning sulgeda? | Abloy

Sügis koputab taas uksele – poodides käib usin koolitarvete müük, lapsed valmistuvad õhinal saabuvaks kooliaastaks. Kas aga sina, lapsevanem, oled järjekordseks kooliaastaks valmis? Käes on sobilik aeg, et vaadata üle oma koduukse ning luku seisukord. Kui ukselukk on hooldatud ning lapsel oma võti olemas, saab ta koolipäeva lõppedes muretult koju tulla.

 

Aeg-ajalt tuleb koduukse seisukorda kontrollida

Enne uue kooliaasta algust tuleks üle kontrollida koduukse luku seisukord. Kas lukk avaneb ning sulgub hõlpsasti? Aeg ajalt peab ukselukku hooldama – pingutama lahti liikunud kruvisid või õlitama lukudetaile. ABLOY volitatud edasimüüjalt saab vajalikku infot hooldamise kohta ning soetada vastavaid hooldusvahendeid.

Anna lukku ka lapsele katsetada – kontrolli üle, kas laps suudab ust avada ning lukustada ka siis, kui keegi teine teda kõrval ei aita. Lapsele tasub kohe ka selgeks teha, et juba avatud ust ei tohi võtmega lahti tõmmata –  võti on mõeldud vaid luku avamiseks ning sulgemiseks.

Ohutus ennekõike

Kui lähed uusi võtmeid tegema, pööra turvalisusele kindlasti tähelepanu – välista oht, et koduvõtmed soovimatute isikute kätte satuks. Et uued koduvõtmed valmiksid turvaliselt, pöördu ABLOY volitatud edasimüüjate poole.  Võtmeid tegema minnes võta kaasa ka võtmekaart -- sellele on märgitud võtmekood, võtmete arv ning kaardi väljastuskuupäev. Uue võtme tegemisel lisatakse ka võtmekaardile märge. Nii on pidevalt olemas ülevaade sellest, mitu eksemplari on koduvõtmeid valmistatud.

Kuidas ennetada võtmete kadumist?

Ilusa võtmehoidja saate välja valida lapsega koos. | Abloy

Lapse võtmekimbule lisa kindlasti ka võtmehoidja – selle võite koos välja valida. Võtmehoidjale võib lisada ka telefoninumbri – juhul kui võtmed kaduma lähevad, saab leidja need hõlpsasti tagastada.

Lapsel olgu koolikotis alati üks kindel sahtel, kus sees ta võtmeid hoiab. Selleks võiks olla mõni väike, lukuga sahtel. Kui võtmetel on oma koht, ei lähe need teiste asjade vahel kaotsi ning neid on alati lihtne üles leida.

Kui võtmed on siiski kaduma läinud

Kui võtmed on siiski kaduma läinud, tasub kindlasti silma peal hoida erinevatel sotsiaalmeedia lehtedel – tihtipeale jõuavad võtmed omaniku juurde tagasi just läbi Facebooki.

Kui aga võtmed tagasi omaniku juurde ei jõua, tasuks turvalisuse huvides lukusüdamik ära vahetada – uue südamiku saab soetada ABLOY edasimüüjate käest. Kortermajades levinud sarjastatud süsteemi puhul (kus üks võti mitu ust avab) tuleb pöörduda ABLOY volitatud edasimüüja poole, kes annab nõu kuidas edasi tegutseda. Informatsiooni ABLOY volitatud edasimüüjate kohta leiad SIIT.

Turvalist ja toredat kooliaastat kõikidele!

Sarnased artiklid