Jõulutüli! Mida teha, et pidu ei kujuneks arveteklaarimiseks?

kodus.ee
tüli, jõulud
Jõuluaeg ei pruugi sugugi tuua vaid rahu ja rõõmu: mis siis, kui perepeol kisub inetuks tüliks? | Shutterstock

Oled kogenud või vähemalt filmides näinud olukorda, kus hardalt alanud pere kodune jõulupidu kujuneb kõigest mõni tund hiljem inetuks arveteklaarimiseks ning üks või teine tormab suisa nuttes välja...aga kuidas seda vältida?

"Ma ei tea enam, mida teha, seepärast küsingi nõu," pöördus meie poole kodus.ee lugeja. "Veedame jõulud koos elukaaslaste, meie laste ja meie mõlema peredega, aga ma kohe kardan seda suurt jõuluaegset pere kokkusaamist. Kui alguses on kõik ilus ja kena, siis paar tundi hiljem, eriti kui veel pidujoogid sees, öeldakse välja kõik, mis muidu peidus pinna all. Alati läheb tüliks ja ma lihtsalt ei talu seda. Kas jätta perepeole minemata, teades, et vanemad kurvastavad?" päris õnnetu lugeja.

"Aruta oma partneriga läbi, kuidas teie tahaksite jõule veeta," soovitab nõustamiskeskuse Tark Süda suhtenõustaja Imbi Viirok. "Kui vanemate külastamise asemel eelistaksite jõulupühad oma perega oma kodus veeta, siis ei ole põhjust sellise otsuse pärast ennast süüdi tunda," leiab ta.  "Teie asi on oma pere kombed ja traditsioonid luua, sellised mis teie perele sobivad. Andke oma plaanidest vanematele aegsasti teada ja pakkuge välja mõni teine päev, mida vanemate juures sama pidulikult ja pühademeeleolus veeta."

Suhtenõustaja sõnul tuleb otsus vanemate ja sugulastega pühad koos veeta teha südamest ja rõõmuga, vastasel juhul ei ole sellest kasu kellelegi. "Kui seltskonnas on mõni sugulane, kellega vahel tuleb ette nägelemist, siis kuuluta oma südames välja jõulurahu ja keskendu selle inimese positiivsetele külgedele," soovitab ta.

Vaata ka siit häid nippe, kuidas jõulustressi vältida!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid