Iittala kevadkollektsioon üllatab ootamatute värvikombinatsioonidega

kodus.ee
Iittala värvivalikus täiendab metsa ja vett aga õrnroosa toon. | Iittala

Alanud aastal tõstab Iittala esile enda klaasitehase laialdast värvivalikut. Kollektsioonidesse naaseb looduslähedane samblaroheline, mis sobib kombineerimiseks delikaatse veesinisega. Ootamatut värviharmooniat täiendab aga õrnroosa.

Iittala julgustab inimesi värve kasutama ja näeb ilu ka kõige ootamatutes värvikooslustes. Esiti kummalisena tunduvad kooslused võivad aga tihti osutuda kõige põnevamateks ja vürtsitada interjööri.

2018. aastaks valis Iittala oma hiiglaslikust klaasitoonide valikust kolm põhjamaisest loodusest insipeeritud tooni – samblarohelise, veesinise ja kahvatu roosa.

Samblaroheline on traditsiooniline ja tuttavlik, kuid alati elegantne. Põhjala metsadest inspireeritud roheline meenutab Iittala klaasikunstnikele tumedamaid rohelisi toone, mis paistavad sulava lume alt enne kui erkroheline värvigamma kevadise metsa vallutab.

Vee delikaatsetest varjunditest inspireeritud sinine loob aga energilisema ja elavama meeleolu. Rikkalik värv loob põnevaid peegeldusi ja meenutab vee erinevaid dimensioone.

Iittala värvivalikus täiendab metsa ja vett aga õrnroosa toon. See tähistab põhjamaade looduse ilu, kus lühikese suve pikad päevad toovad loodusesse kõige õrnemad roosades toonides arktilised lilled.

Samblarohelises ja veesinises rüüs on Kastehelmi purgid, kausid, taldrikud, klaasid ja küünlaalused ning Kartio klaasid. Samuti Alvar Aalto kollektsiooni tuntuimad klaasesemed. Ruutu vaasipere väikseim liige on aga saanud kauni veesinise ilme. Õrnroosas toonis on nüüdsest saadaval Kastehelmi ja Kivi küünlaalused ning Vitriini toos.

Kõik klaasist tooted valmistatakse Iittala Soome tehases.

 

Aalto kauss

Alvar Aalto veesinine kauss.
Iittala

Sarnased artiklid