Ehitame maja: milliseid vigu sisekujunduses vältida?

Kristel Trell
kodus.ee
Maja sisustust arvesta juba planeerimisjärgus. | Shutterstock

"Kui on tegemist uue eramuga, siis mida varem ja paremini kõik läbi mõeldakse, seda tõenäolisem on lõpptulemus, millega võib rahul olla," rääkis Palazzo sisearhitekt  Airita Aim, kes esineb laupäeval, 22. aprillil ka messil Interjöör teemal "Kaasaegne kodu sõnas ja pildis".

Ehk siis kuldreegel kodu kujundamisel on, et mida varem sellega pihta hakata, seda parem. "Keeruliseks  võib osutuda teha valikuid alles siis, kui seinad on juba püsti ja kommunikatsioonid veetud. Võib  jääda jänni, kui elektrik küsib: kuhu me need  valgustite juhtmed paneme, ja selle peale pole varem mõeldud," jutustab Aim.

 "Neile asjadele tuleks mõelda juba siis, kui projekt on alles paberil. Perenaine võibolla unistab küll näiteks söögilaua kohal rippuvast  suuremast kenast valgustist, ent kui lae kõrgus pole piisav, ei saa seda teostada," räägib sisearhitekt. "Kui arhitekt alles eskiisi teeb, on õige alustada ka interjööri väljatöötamist. Koostöö arhitekti ja sisearhitekti võib viia vahvate lahendusteni."

Oluline oleks tema sõnul leida kooskõla ka maja välimuse ja sisemuse vahel. "Maja võib olla näiteks väga moodsas võtmes loodud, kuid selgub, et pererahvas polegi selle stiili austaja, vaid sooviks sisutada seda hoopis klassikaliselt, traditsiooniliselt," räägib ta. "Nii ei pruugi kodust kujuneda nauditav tervik.  Maja omanik võiks juba varakult mõelda, mis stiil mulle endale tegelikult meeldib, et kodust kujuneks heas kooskõlas tervik. Teinekord on eklektika vahva, aga kõik kõigega koos mõjub segaselt."

Tallinnas toimub 21-23. aprillini sisustusmess Interjöör, milles raames leiavad aset ka kinnisvaramess, aiandusmess ja disainilaat. Ka kirjastus Ühinenud Ajakirjad on messil kohal - saab osta meie raamatud ja tellida ajakirju!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid