Diivan näeb kohutav välja! Kas osta uus või uuendada vana?

Transinterior
Sisuturundus

„Meie valge nahkdiivan näeb jube välja ja aina jubedamaks läheb. Lapsed on selle diivaniga ikka karmilt ringi käinud. Diivan polnud just kõige odavam ja on hetkel umbes 6 aastat vana. Olen proovinud puhastada ja paranda, aga kriimud ei tule enam päris välja ning ühes kohas on nahas auk, kuhu lapsel meeldib oma sõrm sisse pista ja sikutada. Pean vist välja vahetama. Samas mulle väga meeldib meie diivan, otsisime seda pikalt ja ta on mega mugav!“

Tuleb tuttav ette? Iga mööbliese vananeb. Riidest kattekangaga diivanil või tugitoolil tekivad kulumisjäljed käepidemetele, istumiskohale. Samuti võib päike riide täiesti läbi kulutada. Paratamatult tekib ka plekke, on need siis maha loksunud kohvist või teest, viltpliiatsi jäljed või plastiliin. Puhasta palju puhastad, sitkemad plekid jäävad ikka alles. Naha puhul lisanduvad veel koduloomade poolt tekitatud kriimud või lausa augud.

Mida siis teha? Enne kui asute mööda mööblipoode tuuritama, mõelge alternatiivile – oma kasutatud, aga armsaks saanud pehmet mööblit on võimalik restaureerida! Kuigi kodus võib mõni vana diivan või tugitool pärast pikka teenimist tunduda väga lootusetu, saab spetsialisti käe all enamikust vanadest esemetest asja.

Sellist mööblivõlurit, kes teeb vana uueks, nimetatakse sadulsepaks. Sadulsepp teeb erinevaid pehme mööbli parandamise ja valmistamisega seotud töid – pehme mööbli polstri ehk pehme osa vahetus, uute katete õmblemine ja paigaldus; voodite ja toolide vedrude vahetamine, tugitoolidele uue polsterduse meisterdamine; samuti autoistmete, salongi, pakiruumi ning armatuurlaua uuendamine ja remont.

Usaldusväärse sadulsepa leidmine võib olla paras väljakutse, sest turg on täis erinevate oskustega meistreid. Hea viis saada aimu sadulseppmeistri töökvaliteedist on vaadata tema kodulehelt varasemaid projekte.

Ettevõte Transinterior paistab silma kauni ja oskuslikult viimistletud tööga. Pehme mööbli polsterdamine, mööbli katteriide või naha vahetamine uue vastu, sisustusdetailide nahatamine - see kõik on Transinteriori spetsialiteet. Ettevõtte juht ja sadulsepp Risto Tismuse jaoks on töö kõrge kvaliteet väga oluline. Hea tulemus eeldab tema sõnul aga spetsiifilisi teadmisi, käsitööoskusi ja suurt kogemust. Iga töö lõpptulemuses peab olema meistri suurepäraseid erioskuseid. See tähendab sadulsepa keeles, et kõik detailid, nagu polsterduse kuju, voldid, krooked, kangavalik, mustri paigutus mööblil ning õmbluste sujuv kulgemine, on olulised.

Diivani, tooli, tugitooli naha või kattekanga saate valida kataloogist just täpselt sellise, mis teie koduga kõige paremini sobib.

Saada Ristole päring, lisades kindlasti fotod oma mööbliesemest, selle mõõdud ning materjalisoov (nahk või kangas).

Transinteriori töökoda asub Haapsalus, aga kui elate mujal, ei ole see töö tellimisel takistuseks.

. Kui sul endal transpordi võimalust ei ole, aitab sadulsepatöökoda ka sellega. Protsess hinnapakkumisest kuni töö valmimiseni on kliendi jaoks lihtne ja arusaadav – hinnapäringule tuleb vastus töötundide ning materjali arvestusliku hinna kohta. Kui maksumuse ja töö teostamise aja suhtes on kokku lepitud, on aeg parandamist vajav mööblitükk töökotta toimetada. Diivan on üldjuhul umbes 5 päeva sadulepa juures uuendusel. Kui meister näeb, et diivani puitkarkassi osa või vedrud, poroloonid on kuskilt väsinud või katki, konsulteerib ta kliendiga ja parandab ka need. Peale tööprotsessi on aeg diivan kliendile tagasi anda.

Soovi korral töödeldakse tugitooli, diivani või tooli kangast nanoainega. Nanoaine tungib kangakiudude vahele ja ei lase plekkidel sügavale minna. Nanoainega töödeldud pindasid on palju kergem puhastada.

Vana, armsaks saanud pehme mööbli remont kannab tänapäeva kestliku maailmapildi ideed. Taaskasutades vana, jätame oma väikese panuse ökoloogilise jalajälje vähendamisesse. Kui sul on soov oma kodu välimust pehme mööbli renoveerimisega uuendada, otsi kogenud sadulsepp ja tee oma idee teoks!

Transinteriori lugu

15 aastat tagasi, pärast tisleriõpingute lõppu Polütehnikumis, suundus Risto Tismus kolmeks aastaks Soome, et õppida sadulsepa eriala. Sealne õpe hõlmas tihedat praktilist kogemust kogenud meistrite juhendamisel. Risto sõnul ei ole Eestis samal tasemel sadulsepaõpet võimalik saada. Eestis keskendutakse pigem polsterdusoskustele, mida vajavad mööblitootjad, kuid spetsiifilised käsitööoskused jäävad tagaplaanile. Pärast õpinguid töötas Risto lühikest aega mööblitootmises ja sadulsepana ning sai kiiresti aru, et on aeg oma tee leida. Nii rajas ta Haapsallu sadulsepatöökoja. Algselt spetsialiseerus sadulsepatöökoda Transinterior sõidukite sisustusdetailide renoveerimisele, näiteks auto rooli nahatamine, autoistmete parandamine, armatuurlaua nahatamine, uksepolstrite polsterdamine jne. Aja jooksul lisandus teenuste hulka ka mööbel ja sisustusdetailid. Aastate jooksul on koos meeskonnaga uuele elule aidatud arvukalt pehmet mööblit, renoveeritud autode sisustust ning tehtud mitmeid eriprojekte. Vaata tehtud töid.

Sarnased artiklid