Diivan ja tugitoolid: kuhu elutoas istuda?

kodus.ee
Diivan ja tugitoolid on levinum elutoagarnituur | Shutterstock

Kodu sisustades võtab tihti kukalt kratsima üks küsimus: kuidas elutoas istumine korraldada? Milline diivan osta? Kuidas paigutada tugitoolid või osta hoopis järi? Küsimusi on palju ja poodides valik küllaldane, kodus.ee vaatleb koos teiega erinevaid võimalusi!

Nurgadiivan keset ruumi
Shutterstock

Nurgadiivan (ja järi)

Nurgadiivan ampsab suure tüki ruumist, sellega pead arvestama. Väikses ruumis võiks selle pigem seina äärde lükata, ent suures ruumis võib kogukas keset tuba seatud nurgadiivan vabalt olla pilgupüüdjaks. Isegi kui diivan ise on tagasihoidlikku tooni, sobivad seda ilmestama värvilised-mustrilised padjad ja pleedid. Nii moodustab keset tuba seatud nurgadiivan koos diivanilaua-järiga justkui omaette saarekese näiteks avatud köögiga elutoas.

Paljud diivanitootjad pakuvad järi koos diivaniga - hea võimalus näiteks jalgu välja sirutada. Ent neid ei pea sugugi ühetaolisena ostma

 

Nurgadiivan ja erinevad järid
Shutterstock

Diivan ja tugitoolid

Diivan ja kaks tugitooli on levinuim elutoakomplekt. Võid paigutada tugitoolid näiteks poolviltu diivani vastu või küljele, tähtis on aga see, et ukse suunas  oleks vaade avatud ning sisenejat ei tervita mööblitükkide tagumine pool. Jäta kindlasti mööblitükkide vahele piisavalt liikumisruumi - nii nagu linnaliikluses ei taha keegi olla "kinni pargitud", pole ka kuigi mugav ennast kodusel liikumistrajektooril mööblitükkide vahelt läbi suruda. Kui tundub, et tugitoolid ikkagi tuppa ära ei mahu, asenda need hoopis järidega. Praegu teeb taas võidukäiku korvmööbel - võid diivani kõrvale kombineerida mõnusa suure padjaga korvtooli, kuhu end õhtuti lemmikraamatuga lebotama seada.

Diivan ja kaks tugitooli
Shutterstock

Kaks väikest diivanit

Mõnda ruumi sobiks hoopis kaks väiksemat istumisdiivanit - võid need L-kujuliselt kokku panna või hoopis vastamisi sättida. Viimasel juhul tuleks aga vaadata, et vahe oleks vähemalt 1,5 - 2 meetrit - nii mahub diivanilaud vahele ja istujad ei pea varbaid kokku panema.

Kaks väikest istumisdiivanit
Shutterstock
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid