Aknaga vannituba: jah või ei?

kodus.ee
vannituba, aken
Hoone ülemistel korrustel võib ka vannitoas vaadet nautida | Shutterstock

Mõne inimese jaoks on aknaga vannituba koduostul A ja O. Kindlasti on mitmeid plusse, mis aknaga vannitoa kasuks räägivad.

Esiteks muidugi visuaalne pool: aken laseb ka pisikesel ruumil suuremana paista. Lisaks pääseb nii ruumi loomulikku valgust, mis aitab esiteks elektrienergiat säästa ning teiselt poolt kontrollida, kuidas näiteks meik päevavalguses välja näeb. Aken annab võimaluse ka vannituba, kuhu koguneb pidevalt niiskust, ka korralikult õhutada. Neljaliikmelises peres aurustub tavaelus päevas umbes 15 liitrit vett ning seetõttu vajavad kodus kõik ruumid korralikku õhutamist. Kui akent kõigest 5 minutit pärani lahti hoida, aitab see juba õhuvahetust parandada.

Ent aknaga vannitoa puhul, nagu iga akna puhul, on oluline ka see, milline vaade sealt avaneb: kui looduskaunis kohas või kõrghoone katusekorrusel võib vaadet ja privaatsust nautida, siis vaevalt et tiheda liiklusega tänava ääres ja madalamal korrusel keegi aknaga vannitoast täit rõõmu tunneks. Kel aga aknaga vannituba pole, sel tuleks kindlasti hoolitseda vannitoas korraliku ventilatsioonisüsteemi eest, et hallitus kimbutama ei hakkaks, ning kodu korralikult õhutada.Visuaalse poole pealt võib päris põneva tulemuse anda näiteks väike matistatud klaasiga aken näiteks magamistuppa või kööki, samuti muudatavd suured peeglid ruumi visuaalselt suuremaks.

poll: 

Sarnased artiklid