Abimehed puude lõhkumisel. Valik mehaanilisi puulõhkujaid + hinnad

TM Kodu&Ehitus
Austraalias kõrgekvaliteedilisest malmist toodetud Kindling Cracker on kaval ja lihtne. | Tootja

Suuremat puudelõhkumist saab hõlbustada hüdraulilise masinaga, millele kinnitatud puulõhkumiskoonus ehk -käbi või siis -kiil, ent on ka kavalaid mehaanilisi riistapuid, mis samuti toimivad oluliselt tõhusamalt kui tavaline kirves.

Fiskarsi lõhkumiskirvel X21, mis mõeldud keskmise suurusega palkide jaoks läbimõõdus 20–30 cm, on täiuslik tasakaal ja optimaalne löögikiirus. Sobib ka suuremate palkide töötlemiseks. Kaal 2,1 kg, hind Stokkeris 70,9 eurot.

Husqvarna universaalkirvest A1400 sobib kasutada nii ehitus- ja metsatöödel kui küttepuude lõhkumisel. Kumeralt teritatud tera siseneb kergelt puitu. Klaaskiuga tugevdatud polüamiidplastikust kirvevars muudab kirve tugevaks ja vastupidavaks. Ideaalne kaalujaotus – raskuskese kirvepea lähedal võimaldab suure löögijõu koondumist terale, sest kogu löögienergia on koondatud raskele kirvepeale. Roostevabast terasest lisakaitse kirve varrel tagab tööriistale võimalikult pika ea. Võib kasutada ka vasarana plastik‐, puit‐ või alumiiniumist kiiludega, kuid mitte teraskiiludega. Kirves kaalub 1,4 kg, pikkus 60 cm ja hind Saestuudios 64 eurot.

Austraalias kõrgekvaliteedilisest malmist toodetud Kindling Cracker on kaval ja lihtne, ühtlasi ka ohutu viis lõhkuda puid kuitahes peeneks ilma kirve abita. Sobib kasutada siseruumideski. Jõukohane igas vanuses inimestele, ka neile, kel piiratud silmanägemine või mõni muu puue. Hind kaubamärgi Eesti kodulehel 120 eurot.

9,5kilone Smart-Splitter on Rootsi patendi alusel toodetud manuaalne puulõhkuja, mille löökhaamri raskus on 3.5 kg. Seegi on disainitud ennekõike ohutust silmas pidades – sestap saab seda kasutada iga pereliige. Võimaldab lõhkuda ka suuremaid puid (max kõrgus 55 cm) ja teha tulehakatust. Hind Farron Tehnikas 119 eurot.

Kuuriseinale kinnitatava Split-Buddy puulõhkujaga saab halge sõna otseses ülalt alla liigutusega mõttes lõigata. Seadet müüakse firma kodulehel 99,5 euroga.

2,2kilone Fiskarsi puulõhkumiskiil on sepistatud terasest C40, kõvadus: 36-42 HRC. Kiil on keerja kujuga, mis aitab lõhestada pakku veelgi kergemalt, pole tarvis kasutada erinevaid kiile. Selle ümar pea aitab vältida kiilu killustumist ja sooned kiilu tagasitulekut. Hind Tööriistamarketis 36 eurot.

Ratiopartsi kilone puulõhkumiskiil Ochsenkopf on valmistatud 22,5 cm alumiiniumist. Hind Stokkeris 47 eurot.

Vanakooli lõhestuskiilude otsad reedavad musta metalli järeleandlikkust järjepidevale korduvtümitamisele.

Sarnased artiklid