5 asja, mis tuleks köögist kohe välja visata

kodus.ee
Köögi suurpuhastus | Shutterstock

Nüüd aitab! Võta ette köögi suurpuhastus ja vabane kõigest, mis sinna ei kuulu.

Katkised lauanõud ja logisev mööbel

Kellel meist poleks asju, mis katki on läinud! Kui aga on kindel, et asja eesmärgipäraselt kasutada ei saa, pole mõtet seda kapinurgas tolmumas hoida: ehk saab selle detailidest luua näiteks omapärase kunstiteose või osi muul moel ära kasutada. 

Asjad, mida said juhuslikult ja tasuta või mida kasutasid vaid korra

Kas ka sinu riiulist vahib vastu mõni kole, suvalise logoga tass? Kõigil meil on asju, mis on justkui juhuslikult kaasa tulnud - keegi topib pihku mõne promovidina või ostad mõne asja, mida kasutad vaid korra. Taas: kõik, mida sa ei vaja, anna ära, müü maha või viska minema.

"Parim enne" ületanud toidukaup

Iseäranis kuivainetel on omadus köögikappi kurvalt konutama jääda - nii et kraami! Jälgi "parim enne" kuupäevi - neid ei trüki tootja sugugi pakendile naljaviluks ning väga palju sõltub ka sellest, kuidas toiduaineid hoiustad. Jahu soovitakse üldjuhul näiteks vähemalt aasta jooksul ära tarvitada. Kui aga poodi hakkad minema, vaata enne kapid üle, et ilmaasjata topelt ei ostaks.

Vanad nõudepesukäsnad

Väkk, bakterirünnak! Ära mingil juhul kasuta üht ja sama käsna köögis kõige puhastamiseks - näiteks toorest lihavedelikku, puuvilju tuleks üldse parem puhastada ilma käsnata, soovitavalt kuuma vee ja ühekordse paberrätikuga. Rääkimata sellest et köögi tööpinna, põranda jms jaoks võiks olla eraldi käsn. Parim viis baktereid tappa peaks olema aga pesukäsn korralikult  kuuma veega puhtaks pesta ja kuivatada.

Kraabitud teflonpann

Selle koht on prügikastis - kraabitud tefloniosakesed satuvad toidu sisse ja see on tervisele kahjulik. Võid üldse panni hoolikamalt valida, tänapäeval leidub palju tervislikumaid alternatiive.

 

Sarnased artiklid