Sõda mügriga sibullillepeenras. Kuidas võita lahing?
Sulev Savisaar
Vali aeda sellised liigid, mida mügrid, hiired ja rotid ei himusta. | Shutterstock

Kui aias möllavad mügrid, siis kas on üldse lootust näha tulpide ja paljude teiste kevadiste sibullillede õieilu? On küll, sest leidub ka täiesti närilisekindlaid sibullilli.

Aiapidamine oleks lausa lust, kui poleks haiguseid ega kahjureid. Suureks nuhtluseks on mügrid ehk vesirotid, hiired ja rotid, kellele just sibullilled pakuvad meeldivaid maitseelamusi.

Tihti kuuleb aednikelt, kuidas üles kaevatud tulbisibulad olid pandud kuuri alla kuivama, kuid hiljem istutama minnes neid enam ei leia.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Sarnased artiklid