Mida teha vanade suvilatega?
Ivi-Els Schneider
Suvila 1960. aastal. | Arhiiv

Nõukogude aeg külvas meie maale hulganisti suvila- ja aianduskooperatiive. Tollased suvilad laiuvad meeletutel maa-aladel, ühte kooperatiivi kuulus päris mitusada krunti. Mis nendega nüüd peale hakata?

Suvilakultuur tekkis põhjendusel, et töölisklassil oleks võimalik paremini vaba aega sisustada, puhata looduses ja kasvatada aiasaadusi pere toitmiseks. Esimesed suvemajad ehitati juba 1950-ndate lõpus (nt Heliküla Laulasmaal), hulgaliselt hakati suvila- ja aianduskooperatiive rajama 1960-ndate keskpaiku.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid