8 tulpi kevadiseks pilgumagnetiks
Kaja Kurg
Aedtulp ’China Town’. | Shutterstock

Tulbisibulaid võib maha panna seni, kuni labidas mulda läheb. Sibulaostuga ei maksa aga viivitada, sest erilised sordid saavad tavaliselt varem otsa. Tulbijahile!

Aedtulp ’China Town’

Varre roheline värv justkui valgub õielehtedele, kus muutub hajusalt heleroheliseks ja kreemikaks, servadel on erkroosad maalingud. Põnevad on ka lehed, mida ääristab valge serv. Õitseb pikalt – kuni kolm nädalat. Eriti efektne, kui istutad suure rühmana (15–20 sibulat). Õitseb mais. Kõrgus 35–40 cm.

shutterstock_139702627.jpg

Triumftulp ’Blueberry Ripple’.
Shutterstock

Triumftulp ’Blueberry Ripple’

Imeline valge ja erkvioletse kombinatsioon. Tumedam põhi jätkub jõuliste leekidena lumivalgel põhjal. Keskvarane. Kõrgus 50 cm.

shutterstock_534298654.jpg

Papagoitulp ’Texas Gold’.
Shutterstock

Papagoitulp ’Texas Gold’

Rõõmsavärvilised õied, kus kollasele põhjale on tõmmatud punaseid ja rohelisi peenikesi jutte. Narmastunud kroonlehed meenutavad sulgi. Õitseb mais. Kõrgus 45 cm.

shutterstock_732909346.jpg

Liiliaõieline tulp ’Budlight’.
Shutterstock

Liiliaõieline tulp ’Budlight’

Kuldkollase ja valgega maalitud elegantsed õied toovad kevadisse aeda rõõmsat heledust. Kontrastiks istuta kõrvale mõni tumedate õitega sort, näiteks lihtõieline ’Queen of Night’. Hiline. Kõrgus 50 cm.

shutterstock_1087635095.jpg

Triumftulp ’Hemisphere’.
Shutterstock

Triumftulp ’Hemisphere’

Põnev värvi muutev tulp. Avanedes on õis puhasvalge ja hakkab seejärel muutuma tasapisi valge-roosakirjuks, lõpetades tumeroosana. Õitseb aprilli lõpus ja mais. Kõrgus 40 cm.

evergreen.jpg

Triumftulp ’Evergreen’.
Arhiiv

Triumftulp ’Evergreen’

Tulbiõis võib olla ka roheline! Kollakamad servad joonistavad klassikalise tulbiõie kuju kaunilt välja. Sobita kokku roosade ja purpurpunaste õitega, jaheda koosluse saad valgete tulpidega. Hilisem. Kõrgus 60 cm.

 

sunlover.jpg

Täidisõieline ehk pojengtulp ’Sunlover’.
Arhiiv

Täidisõieline ehk pojengtulp ’Sunlover’

Tihedalt täidetud tumekollaste lõhnavate õite läbimõõt võib ulatuda 10 sentimeetrini. Tänu hiiglaslikele õitele annab rühmana istutades tugeva värvilaigu. Ühest sibulast kasvab mitu õit. Kõrgus 30–40 cm.

blue_wow.jpg

Pojengtulp ’Blue Wow’.
Arhiiv

Pojengtulp ’Blue Wow’

Sinakaslillad tihedad täidisõied lõhnavad õrnalt. Täielikult avatud õie läbimõõt on umbes 10 cm ja õis meenutab väga pojengi. Hiline, õitseb mai teisel poolel ja juuni algul. Kõrgus 40 cm.

Sarnased artiklid